خیال ِتشنه

Monday, January 10, 2005

نامه سرگشاده به مرتضوی


با اینکه بر این اعتقادم که خانه از بن ویران است و می بایست آن را از بن ساخت. با اینکه می دانم آن حکومت و سرکرده هایش همه سر و ته از یک کرباسند و آنقدر کوته بین و فرومایه اند که حتی لایق این نامه سرگشاده از جانب هموطنان گرفتارم نیستند اما از نامه این عزیزان با گذاشتن بر صفحه وبلاگم پشتیبانی خواهم کرد تا سر فرصت من هم به
سهم خود آنچه را که در ارتباط با آن حکومت در اندیشه دارم و بیایم بر این صفحه بنویسم.
حمیرا طاری


آقای مرتضوی دادستان تهران! اقرارهای اخير آقايان روزبه ميرابراهيمی و اميد معماريان در جلسه هيأت نظارت بر قانون اساسی که تنها بخشی از آن -و آن‌هم به شکل سربسته- از طريق مشاور محترم رئيس جمهور جناب آقای ابطحی منتشر شد نشان‌دهنده‌ی تخلّف آشکار شخص شما و دستگاه قضايی و ارگان‌های زيرمجموعه‌اش در برخورد با متهمين بود. از آن‌جايی که اين‌گونه برخوردها، زير فشار گذاشتن متهمين و شکنجه‌ی آن‌ها به‌قصد گرفتن اعترافات دروغين در مجموعه‌ی دادستانی، سابقه‌ای ديرين دارد و اين کار آشکارا مخالف با اعلاميه جهانی حقوق بشر و حتا قانون اساسی خود جمهوری اسلامی است، لذا از لحاظ ما، شما در دادگاه افکار عمومی متهم به جنايت عليه بشريت هستيد.
آقای مرتضوی! شما بارها تبحّر خود را در تهديد افراد به بازداشت، شکنجه و اعدام به قصد اعتراف‌گيری از آنان يا وادار نمودن‌شان به سکوت اثبات کرده‌ايد. با کمال تأسف شواهد حاکی از احتمال تکرار اين رويه در مورد فرشته قاضی، روزبه ميرابراهيمی، اميد معماريان و سيد محمدعلی ابطحی است.
آقای مرتضوی! ما نويسندگان اين نامه هر چند که در بسياری از موارد دارای عقايد و آرای متفاوتی هستيم، ولی در جايی که بحث دفاع از شرافت و حرمت انسان‌هاست، همه هم‌رای و هم‌صدا به‌پاخاسته سکوت نخواهيم کرد.
آقای مرتضوی! می‌دانيم که از قدرت و گستردگی نفوذ اينترنت در بين جوانان به‌خوبی آگاهيد که اگر جز اين ‌بود اکنون شاهد فيلترينگ گسترده و بی‌سابقه‌ی آن نبوديم. پس به شما هشدار می‌دهيم که در صورت هرگونه تعرّض به فرشته قاضی، روزبه ميرابراهيمی، اميد معماريان، سيدمحمّدعلی ابطحی و نيز خانواده‌های‌شان، در يک اقدام هماهنگ و گسترده اعمال کاملاً غيرانسانی، غيرقانونى و مستبدانه‌ی شما را با روش‌های مختلف به گوش جهانيان خواهيم رساند.
پی‌نوشت:
فرشته قاضی، روزبه ميرابراهيمی و اميد معماريان روزهاست که به جرم ناکرده و حق‌گويی و حق‌خواهی تحت فشار و شکنجه قرار دارند. پس از روشنگری‌های اخير در محضر هيأت تحقيق قانون اساسی که سبب رسوايی مدعيان دروغين عدالت شد، بيم آن می‌رود که ايشان بيش از پيش زير فشار قرار بگيرند.با توجه به اين موضوع ما تصميم گرفتيم که با نوشتن اين نامه، به قاضی مرتضوی و تمام زيردستان و بالادستان وی هشدار دهيم که اقدامات احتمالی آتی‌شان بر عليه حق‌گويان اين‌بار با پاسخی درخور و قاطع از جانب ما روبه‌رو خواهد شد.

7 Comments:

«دوستان عزيزم لطفاً وقتی پيغام می‌گذاريد، نام و نشانی خودتان را هم ذکر کنيد.»

 • At 10:55 AM, Blogger ghasedak said…

  weblog zibaiy darin man taze karam lotfan az weblog manam didan konin ghasedak2020

   
 • At 1:41 PM, Anonymous Anonymous said…

  داريوش: حميرا جان اميدوارم طوفانهاي زندگيت تنها برگهاي پژمرده دنيايت را بدور ريزد، تا مکاني براي شکوفايي و برگ اوري هرباره ات ايجاد شود. در مورد چاپ نامه اعتراضي معتقدم کار خوبي کردي و بي ثمر نيست. همين بيان اعتراض خود کاريست. بقول لائوتسه همه کارهاي بزرگ با گامهاي کوچک شروع ميشود.

   
 • At 1:42 PM, Anonymous Anonymous said…

  داريوش: حميرا جان اميدوارم طوفانهاي زندگيت تنها برگهاي پژمرده دنيايت را بدور ريزد، تا مکاني براي شکوفايي و برگ اوري هرباره ات ايجاد شود. در مورد چاپ نامه اعتراضي معتقدم کار خوبي کردي و بي ثمر نيست. همين بيان اعتراض خود کاريست. بقول لائوتسه همه کارهاي بزرگ با گامهاي کوچک شروع ميشود.

   
 • At 8:14 PM, Blogger ghasedak said…

  kheily kheily az delgarmiton mamnonam
  va az inke be weblog man sar zade bodin
  ghasedak2020

   
 • At 12:05 AM, Anonymous Anonymous said…

  This comment has been removed by a blog administrator.

   
 • At 12:39 AM, Anonymous Anonymous said…

  This comment has been removed by a blog administrator.

   
 • At 1:09 AM, Blogger نوشافرين said…

  همه زندگي مان در اين وطن سرفراز! مايه ي مصيبت است .....

   

Post a Comment

<< Home