خیال ِتشنه

Saturday, February 02, 2008

قتل آندیا و به دار آویختن فراز

روحت شاد باد
در بهمن 82 برای شما از قتل دختر نوجوانی به نام آندیا نوشتم. امروز در روزنامه ایران، آدرس زیر خواندم که قاتل او فراز، جوان بیست و چهار ساله به دار آویخته شد.
http://www.iran-newspaper.com/1386/861111/html/casual.htm#s808674
همانطور که می دانید اعدام در ایران مجاز است . البته اگر پدر و یا مادر مقتول حاضر به بخشش مجرم شوند، مجرم از این مرگ دهشتناک آزاد می شود. امروز به عنوان یک انسانی که آزادی و امنیت همه انسانهای روی کره زمین را خواستارم نه می توانم بپذیرم که برای مثال آندیای نوجوان به دست دوست پسر جوانش کشته شود و نه بپذیرم که فراز بخاطر آن عمل وحشتناکی که انجام داده است محکوم به اعدام شود. چرا که معتقدم این دو نفر هر دو قربانی شرایط حاکم در جامعه هستند. در ایران نظام پدرسالاری، سنت های زن ستیز،تربیت ناعادلانه و... قربانیانی چون آندیای عزیز ، فراز و امثالهم را می پرورد.
من فکر نمی کنم اعدام بهترین راه حل و درس عبرتی می تواند باشد که اجرا کننده گان قانون انتخاب کرده اند. سالها تجربه کاری با کودکان و نوجوانان به من ثابت کرده است که هیچ کودک و هیچ نوجوانی بخودی خود بزهکار و مجرم نمی شود. همه ما آدمهایی که نقشی در تربیت بچه ها و سهمی در ایجاد امنیت آنها داریم می توانیم با کوتاهی خود در قبال آنها عللی برای مجرم شدن و یا قربانی شدن آنها باشیم.
آیا به این فکر کرده اید که چه کسی در واقع قاتل واقعی است؟0 Comments:

«دوستان عزيزم لطفاً وقتی پيغام می‌گذاريد، نام و نشانی خودتان را هم ذکر کنيد.»

Post a Comment

<< Home